Jméno
Heslo
Registrace
Nákupní košík
0,- Kč Kosik

Rady tipy návody

Solární ohřev bazénové vody

Solární ohřev vody je nejen ekologickým nýbrž i ekonomickým přínosem pro majitele bazénových zařízení. Pro ohřev vody, jak už samotný kontext solárního ohřevu napovídá, je využívána sluneční energie. Tento princip ohřevu vody má nulové provozní energetické náklady. Zcela zdarma tak můžete ohřát vodu v bazénu o několik stupňů a prodloužit si tak radovánky v bazénu i na mimosezonní období již od jara až do podzimu.

Solární ohřevy vody pro bazény jsou členěny v naší nabídce do kategorií od a do 4m3. V naší nabídce solárních ohřevů bazénu naleznete např. systém Pyramida pro menší bazény a solární ohřev Ekosun Slim naopak pro bazény od velikosti 4m3.

Instalace solárních ohřevů vody je velmi jednoduchá a rychlá.

Principem, na jehož bázi solární systémy pracují, je akumulace tedy hromadění energie v objemu vody v solárním systému pro ohřev bazénové vody. Jedná se o významný doplněk k bazénům snižujícím provozní energetické náklady až o 90% na ohřev bazénové vody.

Co dodat závěrem? Rádi Vám poradíme s výběrem vhodného modelu solárního ohřevu bazénové vody podle typu a velikosti Vašeho bazénu. 

Bazénové příslušenství a doplňky

Pokud jste na našem webu nenašli svůj produkt nebo hledáte výlučně bazénové technologie a doplňky k bazénům, doporučujeme Vám podívat se na e-shop nabízející výlučné bazénové příslušenství, kde si jistě již vyberete.

Protiproud

Princip je zřejmý: funkce těchto zařízení má oporu ve fyzikální vlastnosti proudění vody (kapaliny).

Protiproud v bazénu je výborným doplňkovým příslušenstvím k bazénům pro ty, jež nejen že si rádi užijí chvíle v bazénu s rodinou a rovněž velmi rádi plavou. Bazénový protiproud simuluje plavání (byť i v malém bazénu) v silném proudu řeky. Je vhodný nejen pro rekreační plavání, ale je využíván i profesionálními plavci. U protiproudu umístěného v bazénu lze velmi často regulovat sílu proudu i jeho směr (např.pomocí nastavitelných trysek s přisávání vzduchu)

Protiproudové trysky jsou zařízení, které velkým výkonem čerpá a chrlí velké množství vody proti směru plavání. Umístění protiproudu v bazénu je optimální na čelní stěně bazénu tak, aby byl plavec od stěny bazénu vzdálen ca.1,5m.

Bazénový protiproud umožňuje využít bazén v plném rozsahu a poskytuje pohodlné plavání bez nutnosti časté změny směru (především pak u menších bazénů. Protiproudy se vyrábějí v několika výkonnostních variantách pro možnost výběru nejvhodnějšího zařízení bazénového protiproudu. V nabídce jsou i protiproudy závěsné, jejichž montáž je jednoduchá a vhodná pro jakýkoliv bazén.

Bazén s protiproudem Vám bude výborným společníkem a pomocníkem pro udržení či zlepšení Vaší zdravé kondice i pro zábavu v bazénu. Podívejte se do naší sekce s protiproudy k bazénům.

Solární sprchy

Nejen ve velkých plaveckých halách, rovněž i v malých domácích nadzemních bazénech či zapuštěných bazénech je vhodné dodržovat potřebnou hygienu koupajících, čímž se zabrání enormnímu znečišťování vody a spotřeba bazénové chemie výrazně klesne. Proto doporučujeme zakoupit k Vašemu bazénu solární sprchu, která ekologicky a s nízkými provozními náklady poskytuje dostatečný komfort a účinnost.  

Solární sprchy pro ohřev vody využívají pouze sluneční energie, kterou absorbují a přeměňují v teplo, které se kumuluje v rezervoáru solární sprchy s vodou (vodu zkrátka napustíte a pak stačí počkat, než se voda ohřeje). Teplota vody v solárních sprchách roste úměrně s časem a intenzitou dopadu slunečního záření – při celodenním slunečném dni tedy bude voda ráno nejchladnější a večer si můžete dopřát již velmi teplou sprchu.

Na trhu se nabízí solární sprchy stacionární i závěsné – ty jsou přenosné a lze je využít např. s sebou na toulkách po přírodě. K nadzemním bazénům (či zapuštěným) jsou vhodnější stabilní solární sprchy, které lze postavit kdekoliv, kde je dostatek slunečního záření. Máte-li tu možnost, je vhodné najít místo v závětří.

V naší nabídce naleznete širokou nabídku tvarů i barevných provedení. Sladit solární sprchu s Vaším okolím bazénu nebude až takovou překážkou.

Údržba solárních sprch je triviální - stačí jen po cca. 4 dnech vyměnit zbytkovou vodu v zásobníku (kvůli bakteriím) a dohlížet, aby se na ventilech neusazoval vodní kámen. Tato zanedbatelná přesto doporučovaná činnost bude jistě vyvážena nespornou výhodou solárních sprch - „teplá voda zadarmo”. 

Bazénový vysavač - robotický pomocník

Hygienické podmínky pro kvalitu bazénové vody jsou na veřejných koupalištích jasně stanoveny. V domácím prostředí jak pro nadzemní bazény tak bazény zapuštěné platí, že se musíme starat o čistotu bazénové vody sami, abychom předešli mikrobiologickému znečištění vody v bazénu, stejně tak znečištění bazénové vody pevnými částicemi. Čištění bazénů lze zajistit mnoha způsoby.

Nejvhodnějším způsobem pro čištění bazénů jsou bazénové vysavače. Bazénový vysavač vysává ze dna i ze stěn bazénů spadané i usazené nečistoty.

Bazénové vysavače můžeme rozdělit do dvou skupin na membránové a robotické bazénové vysavače.

Membránové bazénové vysavače jsou napojeny hadicí na bazénovou filtraci. Kdykoliv se bazénová filtrace zapne, sací výkon popohání tento bazénový vysavač k pohybu a nasává nečistoty v blízkém okolí a pod sací plochou u ústí sací trubice. Tyto bazénové vysavače mohou být ruční, polo- i plně automatické.  

Bazénové vysavače robotické jsou polo- i plně automatické. Poloautomatické robotické bazénové vysavače pracují opět na principu propojení s bazénovým filtračním systémem. Automatické robotické bazénové vysavače disponují vlastní zabudovanou filtrační jednotkou. Tento typ bazénového vysavače stačí pouze ponořit do bazénu, o vše se tento bazénový vysavač postará již dále sám.

Bazénové vysavače  se postarají s větší či menší případně téměř žádnou Vaší asistencí o čistotu vody v zapuštěných i nadzemních bazénech všech rozměrů a tvarů.

Ověřeno zákazníky Heuréka.cz
Bazénový robot jako dárek :-)
facebook
Bazénová chemie BEZ chloru
Novinka : Bezchlorová chemie do bazénu
Rozdáváme roboty za nákupy.
Stavební části bazénu - vše pro opravy a rekonstrukce bazénu

Stavební části bazénu - vše pro opravy a rekonstrukce bazénu

V naší nabídce naleznete vše pro opravy a rekonstrukce bazénu.

Potřebujete opravyt prasklou hadici nebo jste si zakoupily upravu slané vody a je třeba uprava trubek a hadic vedení vody .  Přesouváte veškeré technologie na jiné místo ? Vše od lepidel , kolen , mufen , trubek máme rychle k dodání na našem eshopu  v oddělení Stavební části bazénu.

Úprava bazénové vody

Úprava bazénové vody 

Nejběžnější způsob je pomocí bazénové chemie která muže být bezchlorová nabo s chlorem v naší nabídce najdete bazénovou chemii ve formě dezinfekčních čističů, tablet pro upravu vodypřípravky proti řasámÚpravu pH a další bazénová chemie.

Úprava bazénové vody pomocí soly je v posledních letech nejoblíbenější dezinfekce pro všechny bazény . Voda je mírně slaná a uživatelům nejvíc vyhovuje téměř bezudržbový chod bazénu a křišťálově čistá voda.

Nejnovější uprava vody je za pomoci Magnézia

Voda v bazénu s Magna Pool™ systémem, je mimořádně šetrná k pokožce, nedráždí oči a dosahuje maximální čistoty. Má léčebné účinky na citlivou pleť a všechny kožní problémy. Hořčík působí na kůži jako magnet, a tím pomáhá detoxikovat jak pokožku, tak tělo od nečistot, zmenšuje póry a udržuje pokožku jemnou, hladkou a zdravou. Pomáhá zmírňovat tělesné potíže, podporuje zdravý spánkový cyklus, uvolňuje stres a úzkost, poskytuje energii svalům a omlazuje tělo. 

Vysavač Kontiky 2 jako dárek
Solární ořev bazénové vody

Solární ořev bazénové vody

Solární ohřev bazénové vody je nejlevnějším, nejekonomičtějším a nejekologičtějším způsobem jak mít krásně teplou vodu v bazénu. Většina solárních ohřevů se zapojí mezi filtraci a bazén a okamžitě ohřívají vodu. Máme v nabídce nejlevnělší solární ohřevy k nadzemním bazénum ale i profesionální solární systémy pro zapuštěné bazény všech velikostí.  

Doporučujeme podívat se také do kategorie solární sprchy, kde naleznete kompletní nabídku solárních sprch, které nabízíme.

Písková filtrace

 Písková filtrace

Velmi žádaným zbožím je u nás také písková filtrace. Písková filtrace slouží k filtraci nečistot na bázi písku, podobně jako to funguje v přírodě. Díky tomu je tento způsob filtrace zcela ekologický a písková filtracenezanechává žádné známky znečištění v okolí. Pískové filtrace jsou vhodné pro všechny typy venkovních bazénů, kde dochází k jejich znečištění.

Písková filtrace je ideálním doplňkem bazénové chemie. Společně s bazénovým vysavačem poskytuje tato trojice (bazénová hemie, písková filtrace a bazénový vysavač) kompletní údržbu při čištění bazénu.

Bazénové vysavače

Bazénové vysavače jsou vhodné především k udržování čistoty v bazénu. Je několik druhů bazénových vysavačů - ruční, poloautomatické, automatické. Vakuové bazénové vysavače a mnoho dalšího.

Pro více informací o bazénových vysavačích a čištění bazénu doporučuje zhlédnout kategorii bazénové vysavače a čištění bazénu. Doporučujeme také použít bazénovou chemii a pískovou filtraci.

Ověřeno zákazníky Heuréka.cz