HECHT302110 - písková filtrace

Písková filtrace s předfiltrem hrubých nečistot. Průtok 4,54 m3/hod
2 990 Kč 2 471 Kč bez DPH
Na dotaz
Na dotaz
2 990 Kč 2 471 Kč bez DPH
Písková filtrace s předfiltrem hrubých nečistot. Průtok 4,54 m3/hod
Kód produktu: HECHT302110
Vše od výrobce Ostatní

Popis:

Písková filtrace s předfiltrem pro zachytávání hrubých nečistot. Kapacita nádoby na písek je 13,6 kg. Certifikace GS/CE.Filtrace je vybavena čtyřcestným ventilem, který usnadní údržbu.

Po většinu času je ventil nastaven na režim filtrování. V tomto režimu prochází voda z bazénu přes filtrační písek, který zachytává nečistoty a pročištěná voda je vracena zpět do bazénu.

Přepnutím ventilu na zpětný proplach voda ve filtraci proudí v opačném směru.  Písek je zvířen, uvolní se usazené nečistoty a takto znečistěná voda je vypouštěna výpustí do kanalizace.

režimu výplachu pak voda proutí opět normálním směrem, opět je však vypouštěna do kanalizace. Tento režim slouží k opětovnému usazení písku v nádobě, kdy se mohou uvolnit další usazené nečistoty a takto jsou odplaveny mimo bazén. 

Posledním režimem ventilu je zazimování.  Tato poloha je použita, pokud je bazén mimo provoz. 

Při jakékoli manipulaci s ventilem musí být čerpadlo vypnuto, jinak může dojít k poškození ventilu!

Filtrace je vybavena manometrem, který sleduje tlak v systému. Díky tomu máte vždy přehled o správné funkci filtrace a nutnosti propláchnutí. Pokud je písková náplň příliš znečištěna, voda nemůže dostatečně rychle proudit a v nádobě začne stoupat tlak. Pokud tlak stoupne nad předepsanou hodnotu, je nutné písek pomocí čtyřcestného ventilu propláchnout. 

Součástí filtrace je předfiltr hrubých nečistot. Tento předfiltr je umístěn na vstupu před čerpadlem a brání jeho poškození nasátím předmětů, které by mohly ucpat, nebo poškodit lopatky turbíny čerpadla.

Filtrace je opatřena přírubami pro hadice o průměru 32 a 38 mm. Hadice nejsou součástí dodávky, průměr hadice je nutné volit podle průchodek a přírub na bazénu a skimmeru. Parametry písková filtrace


Napájení 230 V / 50 Hz
Průměr hadicového trnu (příruba) 38 mm
Maximální čerpací výkon (průtok) 4,54 m3/h
Příkon 250 W